пʼятницю, 8 березня 2013 р.

ВИРОЩУВАННЯ індичат НА М'ЯСО


Для промислового виробництва м'яса слід використовувати гібридів. На вирощування приймають здорових індичат не пізніше 8 годин після вибірки з інкубатора масою не ніже48 р.

Молодняк містять у пташниках завширшки 12 та 18 м, довжиною 72 і 96 м, з полами, що мають тверде покриття, як правило, бетоновані, стійкими до миття та дезінфекції. Пташники оснащуються технічними засобами для
забезпечення мікроклімату та комплектами серійно випускається технологічного обладнання.

У теплу пору року, особливо в південних районах країни, можна вирощувати індичат у приміщеннях полегшеного типу (вольєрного) або в табірних будиночках, що дозволяє збільшити виробництво індичатини з мінімальними витратами.

Найбільш поширена в нашій країні енергозберігаюча технологія, по якій індичат будь-якого кросу до 8-не-ділового віку вирощують у клітинах, а потім до забою - на підлозі. На підстилці і спеціальних сітчастих підлогах можна вирощувати індичат до 22 тижнів, на гратчастих підлогах і в клітинах - не більше 16 тижнів. Оптимальний вік забою самок - 16 тижнів, самців - 22 тижні.

Вирощування індичат у клітках до 8 тижнів. Використовують клітинні батареї різних типів. На 1 голову припадає 500 см2 (20 гол/м2).

У перші 1-2 тижні життя індичат підніжні решітки в клітинах щоб уникнути травматизму бажано застилати поліетиленовими килимками багаторазового використання (з осередками 10 х10 мм), мішковиною або гофрованої папером. У годівниці батарей КБУ-3 на кілька днів вставляють вкладиші, щоб індичат легше було діставати корм. У клітинах БКМ-3 і КБУ-3 молодняк розміщують на верхньому ярусі, а через 1-2 тижні розсаджують по всіх ярусах.

 На верхньому ярусі птицю доцільно утримувати 8 тижнів, що дозволяє ефективно використовувати локальні джерела обігріву. При пересадках більш міцних індичат розміщують в клітинах нижнього ярусу, а слабких - верхнього. Перед посадкою молодняку ​​дверки кліток повинні мати мінімальний зазор між прутками, а пластини-регулятори слід перевести в нижнє положення. Підніжні решітки фіксують в батареях КБУ-3 у верхньому положенні. Труби з ніпельними напувалками в батареях БГО-140 і 2Б-3 опускають, бункерні годівниці також встановлюють у нижньому положеніі.В одній клітці стартового (середнього) ярусу клітинної батареї КБУ-ФЗ розміщується 40-50 добових індичат. Розсаджують птицю по всьому ярусах в 7-14-денному віці в залежності від ступеня розвитку. Механізоване годування індичат можна починати з 3-го дня життя. Батареї КБУ-ФЗ дозволяють підвищити місткість пташника в 4,5-5,5 разів в порівнянні з підлоговим обладнанням ІМС-4, 5.При розміщенні індичат в клітинних батареях з ніпельними напувалками необхідно простежити, щоб всі до одного знайшли їх. У міру підростання молодняку ​​поліетиленові килимки видаляють, миють, дезінфікують і використовують для наступної партії. Ніпельні напувалки піднімають вгору. У батареях із зовнішнім розташуванням годівниць і поїлок регулюють крок прутків. Для зменшення розсипання корму жолобкова годівниці заповнюють на третину, а в батареях БГО-140 бункерні годівниці встановлюють на рівні спин індичат. Поїлки миють не менше 1 разу на день. Питома фронт годівлі повинен составлять4 см, напування -2 см. У перші дні життя індичат необхідно ретельно стежити за тим, щоб всі споживали корм і воду, інакше не уникнути великого відходу і поганої вирівнюваність стада по живій масі.

Вирощування індичат на підстилці або сітчастій підлозі з 8-тижневого віку до забою.

Використовують технологічне обладнання ІМС-4, 5, ІРС-2, 3 або аналогічне імпортне, яке забезпечує повну механізацію та автоматизацію виробничих процесів. Режими годівлі й утримання в перші дні повинні бути приблизно такими ж, як при клітинному вирощуванні індиків. Вітаміни дають відповідно до норм, попереджувальними стрес. У цей час треба постійно спостерігати за птицею, її слід привчати до місця годівлі та напування, щоб не було відходу від асфіксії і недокорма. Для попередження розсипання корму і розливу води годівниці та напувалки регулюють по висоті, піднімаючи їх у міру зростання індичат. Піддони заповнюють кормом на одну третину. Пташники поділяють легко розбірними сітчастими перегородками на секції, що вміщають по 250 голів. Перегородки роблять на всю висоту пташника, а при обрізанні у індичат крил в добовому віці - на 1,5 м. Підстилку укладають шаром 15 см на суху підлогу. Використовують ті ж підстилкові матеріали, що і для дорослої птиці, ремонтного молодняку. Загальна витрата їх за весь період вирощування індичат з 9 до 16 тижнів - 4,6 кг і з 9 до 23 тижнів - 5,7 кг на 1 голову. Після здачі партії індичат на забій підстилку замінюють повністю. Щільність посадки самок до 16-тижневого віку - 4.7 голови, а самців, яких вирощують до 23 тижнів, - 2.7 голови на 1 м2, фронт годівлі при використанні бункерних годівниць і вільному доступі птиці до них - відповідно не менше 4 см і 5 см, фронт напування - 2 см. Якщо використовується обладнання з поздовжніми (жолобкова) годівницями, фронт годівлі збільшують на 25%. Дорощування індичат з 9 - до 23-тижневого віку на сітчастих підлогах має свої переваги: ​​обмежується контакт птиці з послідом, економиться підстилковий матеріал, підвищується ефективність використання приміщень. У пташниках монтують підлоги (бажано покриті поліетиленом) з металевої сітки типорозміру 24 х 49 х 3 (4) мм. Під ними в пометних коробах розміщують скреперні установки для видалення посліду. Пометной короб повинен мати ухил в бік поперечного транспортера ТСН-2Б і каналізаційного отвори для зливу води. Пол збирають з окремих рам розміром 2,0 х1, 2 м, укладаючи їх на опори. У пташниках з сітчастими статями місткість секцій збільшують з 250 до 500 голів, встановлюють той же технологічне обладнання, що і при вирощуванні індичат на підстилці, але враховують поголів'я, оскільки щільність посадки індичат збільшується в 1,5 рази.

Безпересадкове вирощування індичат на підстилці або сітчастій підлозі з добового віку до забою організовують так само, як і дорощування після переведення з клітин. Застосовують локальний обігрів за допомогою електробрудеров БП-1 або установок ІКУФ-1, «Промінь». У перший період життя індичат використовують спеціальні годівниці та напувалки. Під кожним обігрівачем розміщують 250 індичат і на перші 10-14 днів навколо ставлять огорожі.

Підстилку укладають слоем15 см, правила догляду за нею загальноприйняті. Витрата матеріалу при вирощуванні індичат до 16 тижнів -5,7 кгна 1 голову, до 22 тижнів -8 кг. Щоб індичата не клювали підстилку в огородженій зоні під брудером, на неї стелять гофрований папір. Сітчастий підлогу ізсеткі типорозміру 24 х 24 х4 ММВ зоні брудери в перші два тижні життя індичат застеляють гумовими килимками, мішковиною або папером. Через 2 тижні зімкнуті огорожі витягають на всю довжину пташника. Видаляють килимки та огорожі через 2 тижні. Приблизно до 5-тижневого віку птиці брудери відключають і піднімають, обігрів продовжують тільки загальний.

При вирощуванні індичат на сітчастих підлогах краще направляти свіже підігріте повітря безпосередньо в зону розміщення птиці, використовуючи в якості повітроводів тумби, на які спираються рами сітчастого статі. Можна також оснастити повітроводи, розташовані під стелею, відводами з насадками, що забезпечують подачу теплого повітря безпосередньо до птаха, прогріваючи при цьому і пометной канал. Економія тепла при такому способі обігріву в порівнянні з традиційним обігрівом «зверху вниз» складає 11-23%, що особливо важливо при дефіциті й дорожнечі паливно-енергетичних ресурсів.

Вакуумні поїлки АЦ-1 (ПВ), годівниці-дека Л-1 і жолобкова годівниці К-1 розташовують радіально на площі між брудером і огорожею, щоб вони не загороджували джерело тепла і індичата вільно могли рухатися між ними. Під брудером встановлюють по одній годівниці і чашечной поїлці. У міру зростання індичат висоту їх змінюють. Щільність посадки самок, вирощуваних на підстилці до 16-тижневого віку, 5 голів, і самців до 23 тижнів - 3 голови на 1 м2. На сітчастих підлогах щільність посадки індичат збільшується в 1,5 рази. Фронт годівлі і напування, розміри секцій при безпересадочний вирощуванні молодняку ​​ті ж, що і при дорощуванні після 8-тижневого віку. Як показали дослідження, вирощувати індичат на м'ясо на підлозі більш ефективно, якщо їх годувати і напувати періодично при змінному освітленні. Періодична роздача корму здійснюється за допомогою загальновідомого пристрою, що забезпечує автоматичне відкривання і закривання кришок на годівницях за заданим режимом. До 6-тижневого віку індичата мають вільний доступ до корму, а потім 6-кратний: до 13 тижнів - протягом 30 хвилин з 90-хвилинними інтервалами протягом 12-годинного світлового дня, з 13 тижнів - протягом 1 години з 3 - годинними інтервалами протягом доби (в темний період на час відкривання годівниць включається освітлення). Фронт годівлі при цьому збільшується з 4 до6 см. Такий режим дозволяє знизити витрати корму на 8-15% і підвищити живу масу птиці на 7-10%.

При всіх способах вирощування індичат доцільно періодичне їх напування: доступ до води 8 разів протягом доби по 1 годині - час, коли освітленість 10-15 лк, з 2-годинними перервами при освітленості 2 лк. При такому режимі досягається економія води, знижуються витрати корму.

Вирощування індичат у клітках з добового віку до забою в порівнянні з підлоговим дозволяє підвищити живу масу птиці на 5-11%, збереженість - на 3-8%, витрати корму на одиницю приросту знижуються на 11-15%, ефективність використання приміщень зростає в 2 -3 рази, питомі капітальні вкладення скорочуються на 20-40%.

Для вирощування індичат у клітках можуть бути використані клітинні батареї, техніко-експлуатаційна характеристика яких дана в таблиці 37 (с. 110-111).

У клітинах краще вирощувати молодняк білої широкогруді породи. У птахів цієї породи добре розвинена грудна м'яз і тому наминів не буває, вони добре оперені, мають високі товарні якості. Індичат цієї породи можна утримувати до 16-17 тижнів у клітинах зі звичайними підніжним гратами, а для інших порід і порідних груп необхідно встановлювати металеві підніжні решітки з отворами 24 х 24 ММІ перемичками між ними 5 ММІЛ поліетиленові з отворами діаметром 38 мм, що попереджає появу грудних наминів. Щоб уникнути дефектів, що знижують товарні якості тушок, у добових індичат слід обрізати кінчики крил. Площа клітин повинна бути не менше 1,2 м2.

Для обрізки крил у птиці широко застосовується електрокаутер конструкції ВНИТИП, робочим органом якого є нихромовая нитка або пластина, що нагрівається до червоності електрострумом напругою 36 В.

Вирощують також індичат в клітинних батареях з пересадкою. У перші 8 тижнів умови ті ж, що при комбінованому способі, потім птицю переводять в двох'ярусні переобладнані клітинні батареї КБН-1 або КБР-2. Можуть бути використані також моделі КОН-А, КП-15 і КП-17.

Для вирощування індичат з добового віку до забою без пересадки придатні батареї БГО-140 із збільшеною до65 смвисотой клітини і підвищеною жорсткістю. У них встановлюють проточні поїлки.

У клітинах індичат розміщують із розрахунку 930 см2 на 1 голову при вирощуванні до 16-17 тижнів. Це забезпечує вихід живої маси з 1 м2 кожної клітини 50 кг і більше, а за рік з 1 м2 пташника - свише150 кг.

Вирощування індичат під навісами - це додатковий резерв виробництва м'яса птиці на півдні країни, а в літній час і в інших зонах, з мінімальними витратами. Для цього можуть бути використані навіси розміром 10 х 72 м з вигульними майданчиками.

Каркас навісу роблять з металевих труб діаметром100 мм, покрівлю, бокові та задню стінки - з шиферу, фасадна сторона затягнута сіткою і має двері. У 15-20 мот основного встановлюють додатково тіньові навіси шіріной3 м. На вигулі ставлять сідала висотой80 сміз розрахунку 35-40 смна 1 індичат.

Роздача кормів, напування і прибирання посліду механізовані. Для цього може бути встановлено обладнання ІМС-4, 5. Під навісами дорощують індичат (переважно важкого і середнього кросів) з 8-тижневого віку, переведених з клітинних батарей.

Влітку можна успішно вирощувати індичат в колоніальних будиночках розміром 6 х4 м. Під табір відводять ділянку площею 5-6 га, встановлюють 16 будиночків, на 250 голів кожен, а поруч тіньові навіси. У будиночків розміщують автогодівниці, які завантажують сухим кормом за допомогою кормораздатчика КУТ-ЗБМ, воду заливають у автопоїлки АТ-3. Годівниці і поїлки періодично переставляють на нове місце, щодня очищають і миють. Повторно використовувати табірні ділянки можна через 3 роки.

Роздільне по підлозі вирощування індичат з добового віку - один з ефективних прийомів, що дозволяють диференціювати щільність посадки і годування, підвищити схоронність і живу масу індичат, скоротити витрату Дефі цітной і дорогих білкових кормів, знизити собівартість м'яса, поліпшити його якість.

Точність поділу індичат по підлозі в добовому віці перевищує 90%, продуктивність операторів - 800 голів на годину.

При роздільному вирощуванні самок і самців до 8 тижнів в клітинах диференціювати норми щільності посадки, фронт напування і годування можна після 6-тижневого віку. При підлоговому утриманні індичат середнього кросу слід дотримуватися наступних нормативів (для самців і самок відповідно): щільність посадки - 4,0 гол./м2 і 6,0 гол./м2, фронт годівлі -4,5 см і3, 5 см, напування -2,3 см и1, 7 см.

Параметри мікроклімату в пташниках для індичат, відгодовуваних на м'ясо, підтримують в тих же межах, що і при вирощуванні ремонтного молодняку, відмінність має світловий режим (табл. 38).

Режими переривчастого і змінного освітлення індичат, розроблені під ВНИТИП, забезпечують значне підвищення продуктивності птиці.

Переривчасте освітлення починають після традиційного з 6-тижневого віку молодняку, чергуючи протягом доби 1:00 світла і 2:00 темряви (1С: 2Т), загальна тривалість освітлення становить 8 годин. З урахуванням розпорядку робочого дня можна застосовувати асинхронний режим переривчастого освітлення: з 8 до 13 годин 2С: 2Т (2 рази), далі 2С: 4Т (2 рази). Освітленість на рівні годівниць і поїлок за віковими періодами та ж, що і при безперервному освітленні. Режим переривчастого освітлення в порівнянні з традиційним дозволяє підвищити живу масу індичат на 7-10%, знизити витрати корму на 6-8% і собівартість продукції на 12%.



Світловий режим для м'ясних індичат



Змінне освітлення є модифікацією переривчастого і, хоча з організаційно-технічної точки зору дещо складніше першого, значно перевершує його по ефективності. Перший тиждень (або перші 3 дні) вирощують індичат при цілодобовому освітленні, другу - при безперервному 17-годинному, а потім переходять на режим із змінною освітленістю: 2:00 - 10 лк, 2:00 - 2 лк і повторюють протягом доби. Як показали досліди ВНИТИП, такий режим при вирощуванні індичат з 2 до 6 тижнів порівняно з традиційним забезпечує підвищення їх живої маси на 6%, збереженості поголів'я - на 7%, зниження витрати електроенергії - на 28%, витрати корму - на 9%. У період з 6 до 23 тижнів ефект зберігається, хоча і менш значний: жива маса і збереженість підвищувалися на 4 і 1%, витрати корму на приріст знижувалися на 6%.

Немає коментарів:

Дописати коментар